O nas

3     

TB Energy to gama nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, opartych o technologię XXI wieku – diody LED. Jest to najbardziej trwałe i energooszczędne źródło światła IV generacji. W porównaniu do    zwykłych żarówek, są około dziesięciokrotnie bardziej oszczędne. Zużywają nawet dwukrotnie mniej energii niż żarówki energooszczędne, a ich trwałość szacuje się nawet na 50.000 godzin – prawie 9 lat świecenia bez  przerwy.

Oświetlenie TB to zaawansowane rozwiązania i produkty, m.in.: oprawy przemysłowe–hermetyczne, rastrowe i High-bay, panele LED, systemy szynowe, oprawy downlight, projektory LED oraz lampy uliczne.

LED nie zawiera substancji trujących np. rtęci. Żarówki natychmiast reagują na włączenie, co pozwala uniknąć tzw. efektu rozgrzewania, a barwa światła, niezależnie od napięcia naszego zasilania jest stała i nie pulsuje.

Zarówno diody SMD jak i COB stosowane w produktach TB Energy, zapewniają szerokie kąty świecenia i cechują się wysokim współczynnikiem odwzorowania barw ( CRI > 75 ). Ponadto żarówki oparte na diodach   SMD charakteryzują się bardzo niskim kosztem, ponoszonym w stosunku do uzyskanej mocy światła. Dzięki szczelnej obudowie ( IP44 ) doskonale zastępują tradycyjne żarówki halogenowe, nawet w miejscach o podwyższonej wilgotności ( łazienka czy kuchnia ), pozwalając na oszczędności prądu na poziomie przekraczającym 80%.

Właścicielem marki TB Energy jest firma AB S.A. – największy dystrybutor IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana od 2006 roku na warszawskiej GPW spółka, prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 15000 partnerów handlowych – dealerów, VAR, hipermarketów, integratorów, sklepów i hurtowni komputerowych. W skład Grupy AB wchodzą m.in. trzy spółki dystrybucyjne działające na trzech lokalnych rynkach (AB, AT Computers i AT Computer Slowacja), AT Compus (największy producent PC w Czechach), Comfor Stores (spółka zarządzająca siecią sklepów detalicznych własnych i franszyzowych). Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową, poszerzając portfel produktów i poprawiając zyskowność działalności w związku z wykorzystaniem efektu skali. Nowe kierunki rozwoju spółki są odpowiedzią na globalne i lokalne trendy rynkowe. Działania te są  wyznacznikiem elastyczności i chęci dostosowania oferty produktowej największego dystrybutora IT w regionie.